PER

Amb els peus a terra – Petjades locals

Maians neix inspirada pel barri de la Barceloneta. Fundada per tres socis de diferents nacionalitats units per una visió comuna: elaborar una línia de calçat fet a mà a Espanya, que respiri l’estil de vida de Barcelona i impregnada de l’ànima de la sabateria. Sabates i sabatilles d’esport fabricats artesanalment amb mètodes tradicionals i motlles originals que havien caigut en l’oblit. Un catàleg ple d’estil, caràcter i dissenys als quals se’ls ha fet un gir contemporani per adaptar-los al ritme de vida actual.

Actualment, Maians vesteix els peus de tot el nostre equip de recepció. Gràcies als nostres amics, el nostre equip passeja lliurement i còmodament pel barri per descobrir el bar en què assaborir la millor truita, la llibreria en la qual perdre un matí calorós o la galeria en la qual descobrir del talent actual. Un treball de camp que després serveix per aconsellar als nostres clients i recomanar-los les joies de la ciutat.